Kadim Şehir Ağrı'da Müze Çalışmaları Başladı

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Ağrı’nın tarihi anlatacak müzenin şehre kazandırılması için çalışmalara başladıklarının bilgisini verdi. 

Kadim Şehir Ağrı'da Müze Çalışmaları Başladı
04 Mart 2021 - 11:16
HABERLERAGRİ.COM - Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Ağrı’nın tarihi anlatacak müzenin şehre kazandırılması için çalışmalara başladıklarının bilgisini verdi. 

Ağrı’ya gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Vali Osman Varol, Belediye Başkanı Savcı Sayan ve İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Dr. Abdülhalik Karabulut ile müzeye dönüştürülmesi planlanmakta olan İl Halk Kütüphanesi projesine ilişkin yetkililerden bilgi aldı. 

Ağrı’nın güçlü tarihinin anlatılacağı müzenin şehre kazandırılması için çalışmalara yerinde başladıklarını ifade eden Yavuz, kısa süre öncesinde Ağrı Dağı’nın da tırmanışa açıldığını hatırlattı. 

Ağrı’nın turizm anlamında önünün çok açık olduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Ağrı Dağı’nın tüm dünya tarafından bilindiğinin de altını çizerek “Ağrı Dağı'nın, turizme kazandırılmasıyla da kente sosyal ve ekonomik anlamda çok büyük bir katkısı olacak” ifadelerinde bulundu. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum