Başarının Aslan Payı Ağrı Vatandaşında

Ağrı Valisi Osman Varol kentteki düşük risk başarısının vatandaşların tedbirlere uyum göstermesinin sonucu olduğunu söyledi. 

Başarının Aslan Payı Ağrı Vatandaşında
04 Mart 2021 - 19:40
HABERLERAGRİ.COM - Ağrı Valisi Osman Varol kentteki düşük risk başarısının vatandaşların tedbirlere uyum göstermesinin sonucu olduğunu söyledi. 

İçişleri Bakanlığı’nın Kovid-19 ile mücadele çerçevesinde başlattığı ve Ağrı Valiliği Toplantı Salonu’nda Ağrı Valisi Osman Varol’un başkanlığında düzenlenen ‘Dinamik Denetim Süreci’ için Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı. 

Toplantı sırasında konuşan Vali Varol, Ağrı’nın Kovid-19 risk haritasında düşük riskli iller arasında yer almasının en önemli nedeninin herkesin gayreti ve vatandaşların kurallara uyması sonucu olduğuna dikkat çekti. 

Başarıya ulaşmak kadar, burada kalabilmenin de önemli olduğuna vurgu yapan Ağrı Valisi, herkese büyük bir sorumluluk düştüğünü söyledi. 

Yeni dönemde bakanlık tarafından ‘Dinamik Denetim Süreci’ adındaki uygulamalar dizisinin belirlendiğinin bilgisini veren Varol, kurallara uyum sağlamayanlara cezai işlem uyguladıklarını belirtti.

"Sosyal hayat yavaş yavaş hareketleniyor"

Ağrı’nın düşük riskli iller arasında yer almasında denetim sürecindeki ekiplerin ve sağlık teşkilatının da önemli bir payı olduğunu da ifade eden Osman Varol, aslan payı vatandaşlara verdiğini ekleyerek “Vatandaşlarımız bizlerin onlara pandemiyle ilgili yaptığı uyarıları dikkate aldı ve çok uyumlu bir görüntü sergilediler ve bugün bu noktada olmamıza büyük katkı sağladılar. Bundan sonraki vazifemiz de vatandaşlarımızı doğru bilgilendirip ve yönlendirip bu noktada kalmak istiyoruz. Çünkü sosyal hayat yavaş yavaş hareketleniyor. Burada göstereceğimiz en küçük bir ihmal, vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmemiz sonucu vakalarımızda tekrar yukarıya doğru bir gidiş anında kazanımlarımızdan geri dönmemize sebep olur” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum