Ağrı'da Şehit Olan 3 Personel İçin Anma Töreni Düzenlendi

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde önceki yıl şehit olan 3 personel için anma töreni düzenlendi.

Ağrı'da Şehit Olan 3 Personel İçin Anma Töreni Düzenlendi
02 Mart 2021 - 13:32 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 13:50
HABERLERAGRİ.COM - Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde önceki yıl şehit olan 3 personel için anma töreni düzenlendi. 

Geçtiğimiz yıl Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Müdürlüğü’ne ait araca PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen roketli saldırıda şehit olan Mustafa Türk, Ramazan Turan ve Özgür Kavastan için anma töreni düzenlendi.

Gürbulak Sınır Kapısı’nın önünde düzenlenen anma programı, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende konuşan Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Kadri Karakuş, bir yıl öncesinde terörün hain yüzünü gördüklerini ve yaşadıklarını belirterek, “Bayrağın dalgalandığı her yer vatandır şiarıyla, vazifenin kutsallığına olan inançlarıyla, görev yerlerine gelen arkadaşlarımız hain terör örgütü tarafından hedef alınmıştır. Yalnız arkadaşlarımız değil, arkadaşlarımız nezdinde tüm gümrük camiası ve devletimiz hedef alınmıştır. Bu menfur saldırının acısını millet olarak derinden hissettik” şeklinde konuştu. 

PKK’lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda 3 şehidin ve 46 gazinin olduğunu hatırlatan Karakuş, “Bizleri engellemeye çalışanlar, yolumuza mayın döşeyenler, servis otobüslerimize roketlerle saldıranlar, savunmasız masumları hedef alanlar hiçbir zaman başarıya ulaşamadılar ve hiçbir zaman da ulaşamayacaklar” dedi.

İlçe protokolü ve sınır kapısında çalışan personelin de katılım gösterdiği törende konuşan Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Müdürlüğü Personel Müdürü Ayşe Emeç şehitlerin öz geçmişine ilişkin bilgiler vererek terörü lanetledi. 

Şehitleri anma töreni, Kur’an-ı Kerim’in okunması ve dua edilmesinin sonrasında lokma tatlısı dağıtılarak son buldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum